Hlavní obsah

Český úspěch! Pilot F3 Staněk vybojoval ve Španělsku druhé místo a je na dostřel celkovému prvenství

22. 5. 2022 12:00

Český pilot Roman Staněk skončil druhý v hlavním závodě šampionátu formule 3 ve španělské Barceloně a posunul se na stejnou příčku i v průběžném pořadí šampionátu. Osmnáctiletý jezdec týmu Trident, který startoval z premiérové pole position, nestačil jen na Victora Martinse z Francie. Ten se dostal i do čela mistrovství světa, Staněk na něj ztrácí šest bodů.

Foto: twitter.com/FIAFormula3, Twitter

Oslavující Roman Staněk.Foto: twitter.com/FIAFormula3, Twitter

Článek

Rodák z Valašského Meziříčí navázal na předchozí vítězství z Imoly a připsal si druhý nejlepší výsledek v kariéře. V Barceloně bodoval také v sobotním sprintu, kde byl osmý. Český závodník má na kontě po třech podnicích 56 bodů, před třetím Jakem Crawfordem drží šestibodový náskok.

Staněk, jenž poprvé zahajoval závod F3 z pole position, přišel o vedení hned po startu, kdy se před něj dostal Martins. V dalším průběhu závodu musel kvůli nehodám dvakrát na trať safety car. Po restartech sice Martins českému pilotovi vždy ujel, ten však za sebou až do konce udržel dotírajícího Isacka Hadjara.

Závod se nevydařil Arturu Leclercovi, který skončil čtrnáctý a propadl se z dosud vedoucí příčky v MS na páté místo.

Staněk startuje v šampionátu formule 3 pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace FIA třetí sezonu. Vloni byl dvakrát třetí a v konečném hodnocení obsadil 16. pozici.

Další podnik se uskuteční v Británii na začátku července.

Reklama

Sdílejte článek