Hlavní obsah

Anketu o nejlepšího sportovce Evropy vyhrál potřetí pilot F1 Hamilton

26. 12. 2019 11:30

Naposledy dosáhla česká reprezentantka Ester Ledecká v anketě o nejlepšího sportovce Evropy na čtvrté místo. Teď má ale smůlu a mezi nejlepšími schází. Anketu potřetí vyhrál britský pilot Lewis Hamilton, jenž letos získal šestý titul mistra světa formule 1. Čtyřiatřicetiletý automobilový závodník zvítězil v anketě pořádané polskou tiskovou agenturou PAP před španělským tenistou Rafaelem Nadalem a rakouským lyžařem Marcelem Hirscherem.

Foto: Hamad I Mohammed, Reuters

Lewis HamiltonFoto: Hamad I Mohammed, Reuters

Článek

Hamilton dostal od zástupců 26 agentur, mezi nimiž je i Česká tisková kancelář, 151 hlasů. Hvězda týmu Mercedes zopakovala svůj triumf v anketě z let 2014 a 2017.

Letošní vítěz Roland Garros a US Open Nadal skončil v 62. ročníku ankety druhý s odstupem 11 bodů. Hirscher, jenž se po minulé sezoně a zisku osmého velkého křišťálového glóbu za celkový triumf ve Světovém poháru rozloučil s úspěšnou kariérou, byl už s výrazným odstupem zpět se 76 body.

Foto: Twitter

Novak Djokovič díky své nadaci vybudoval už mnoho mateřských škol a dětských hřišť.Foto: Twitter

Nyní již bývalý lyžař těsně porazil loňského vítěze ankety, srbského tenistu Novaka Djokoviče (71). O dva body za ním skončila na celkovém pátém místě nejlepší žena, jíž byla nizozemská atletka Sifan Hassanová.

Anketa agentury PAP se vyhlašuje od roku 1958. Jedinou českou vítězkou byla v roce 1983 běžkyně Jarmila Kratochvílová. Loni byla po svém unikátním olympijském double čtvrtá lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká.

Anketa o nejlepšího sportovce Evropy pořádaná polskou tiskovou agenturou PAP:
1. Hamilton (Brit./formule 1) 151 b.
2. Nadal (Šp./tenis) 140
3. Hirscher (Rak./lyžování) 76
4. Djokovič (Srb./tenis) 71
5. Hassanová (Niz./atletika) 69
6. Van Dijk (Niz./fotbal) 61
7. Warholm (Nor./atletika) a M. Márquez (Šp./silniční motocykly) oba 47
9. Adetokunbo (Řec./basketbal) 46
10. J. T. Boe (Nor./biatlon) 44

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •