Italský tisk: Schumacher zavál čerstvý vzduch do F1

BUDAPEŠŤ

Italský tisk po nedělní Velké ceně Maďarska oslavuje výkon Michaela Schumachera. Německý pilot stáje Ferrari na Hungaroringu vyhrál kvalifikaci a v závodě skončil druhý za Finem Kimim Räikkönenem.

"Díky, Schumachere. V maďarském horku nám Michael nabídl závan čerstvého vzduchu. Pro Ferrari je sklenice zase z poloviny plná, nikoliv napůl prázdná," uvedl list Gazzetta dello Sport. "Ferrari bylo vzkříšeno," dodal deník Il Tempo.

Räikkönenovo vítězství a nulový bodový zisk lídra šampionátu Fernanda Alonsa zdramatizovaly boj o titul, který se po Finově odstoupení z Velké ceny Německa zdál být rozhodnutý. "Díky skvělé strategii se Räikkönen znovu vrátil do boje o titul," uvedl britský Guardian. "Alonso si musí ještě počkat, než bude moci slavit titul," uvedl španělský El País.

Naděje španělského pilota stáje Renault na vítězství v Maďarsku vzaly za své krátce po startu, kdy kvůli poškozenému přednímu křídlu musel zajet do boxů a na trať se vrátil až na sedmnácté příčce. "Pro Alonsa skončil závod po 600 metrech," poznamenal španělský sportovní deník Marca.

"Ralf Schumacher svou kolizí pokazil Alonsovi Velkou cenu," připomněl další španělský list As závodníka, s nímž se nakonec jedenáctý Alonso srazil.