Kvalifikaci na sprint před Velkou cenou Belgie vyhrál mistr světa Verstappen

Kvalifikaci na sprint před Velkou cenou Belgie formule 1 vyhrál dvojnásobný mistr světa Max Verstappen. Pilot Red Bullu zvítězil s těsným náskokem 11 tisícin před nováčkem Oscarem Piastrim z McLarenu. Zkrácený závod ve Spa-Francorchamps začne v 16:30.

Kvalifikaci na sprint před Velkou cenou Belgie formule 1 vyhrál mistr světa Max Verstappen

Stejně jako v pátek při prvním tréninku a kvalifikaci na hlavní závod i dnes v Belgii pršelo a kvalifikace proto začala se zpožděním 35 minut a trať museli pořadatelé sušit pomocí fukarů. Na zpoždění se navíc podepsalo i přerušení kvůli nehodě Lance Strolla z Aston Martinu.

Verstappen poté zajel nejrychlejší čas 1:49,056 a posledním pokusem sesadil z prvního místa Piastriho. Za nimi se seřadila dvojice pilotů Ferrari Carlos Sainz, Charles Leclerc, Lando Norris z McLarenu a Pierre Gasly ze stáje Alpine.

Suverénní lídr průběžného pořadí šampionátu Verstappen navázal na triumf z kvalifikace na nedělní závod, do kterého však odstartuje po trestu za výměnu převodovky až z šestého místa. Místo jezdce Red Bullu se na pole position posunul Leclerc.