Hlavní obsah

Šéfem týmu Ferrari ve formuli 1 bude Vasseur z Alfy Romeo

13. 12. 2022 10:27

Slavný tým Ferrari ve formuli 1 povede Frédéric Vasseur, jenž dosud šéfoval stáji Alfa Romeo. Čtyřiapadesátiletý Francouz nahradí od ledna Mattiu Binotta, jenž v nejstarším a nejúspěšnějším týmu F1 skončil v listopadu po další nepříliš vydařené sezoně.

Foto: Zsolt Czegledi, ČTK/AP

Ferrari ve formuli 1 povede Frédéric Vasseur.Foto: Zsolt Czegledi, ČTK/AP

Článek

Ferrari dnes uvedlo, že Vasseur bude vedle role šéfa týmu zastávat také pozici generálního manažera. Funkce se ujme 9. ledna.

"Jako člověk s celoživotní vášní pro motorsport jsem vždy považoval Ferrari za absolutní vrchol. Těším se na spolupráci s talentovaným a vášnivým týmem v Maranellu a věřím, že uděláme čest historii a odkazu Scuderie a přineseme úspěchy našim fanouškům po celém světě," uvedl Vasseur.

V motorsportu se pohybuje více než 25 let. V roce 2016 se stal šéfem Renaultu a o rok později odešel do Sauberu, jenž v současnosti působí v F1 pod jménem Alfa Romeo. Tým úzce s Ferrari spolupracuje a využívá jeho motory.

Vasseur bude pátým šéfem Ferrari za poslední dekádu. Stáj zažila své poslední triumfální období pod vedením jiného Francouze Jeana Todta, kdy v letech 2000-2007 získala díky Michaelu Schumacherovi a Kimimu Räikkönenovi šest jezdeckých titulů. Od té doby na individuální titul čeká, pauza od posledního zisku Poháru konstruktérů je jen o rok kratší

V uplynulé sezoně obsadilo Ferrari v obou šampionátech druhé místo. Vicemistrem světa za suverénním Maxem Verstappenem z Red Bullu se stal Charles Leclerc, který po skvělém vstupu do sezony vedl po třech závodech pořadí s náskokem 46 bodů na nizozemského rivala. Nakonec s ním ale prohrál o 146 bodů, poté co jeho sezonu provázely jezdecké chyby, technické problémy a mnohdy i chybná strategie.

Vasseurovým nástupcem v Sauberu/Alfě Romeo by se mohl podle agentury SID stát Němec Andreas Seidl, jenž je aktuálně šéfem McLarenu.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •