Hlavní obsah

König ve Francii nezačal dobře. V prvním závodě skončil na 21. místě

4. 9. 2021 23:35

Chtěl navázat na skvělý víkend v Mostě, kde vybojoval stupně vítězů. Jenže Oliver König měl ve Francii problémy s motorkou a nedokázal se prosadit do předních pozic. V prvním závodě třídy Supersport 300 skončil na 21. příčce, na čelo ztratil 27 vteřin. „Víkend zatím nehodnotím moc pozitivně, měl jsem rozhodně větší ambice. Jsem zklamaný, ale určitě se nevzdávám a budeme se snažit najít chybu," prohlásil König z týmu Movisio by MIE. Další závod se uskuteční v rámci šampionátu superbiků v neděli od 15:15 přímým přenosem na stanici Nova Sport.

Foto: Václav Duška Jr

Český motocyklista Oliver König ve Francii nezačal dobře. V prvním závodě skončil na 21. místě.Foto: Václav Duška Jr

Článek

Hlavně si dát pozor na kvalifikaci a v ní uspět. Takový byl jeden z hlavních cílů na okruhu Magny-Cours. Jenže se to nestalo. Talentovaný český závodník v ní skončil na 32. místě. Z této pozice se přední příčky okupují pak v závodě velmi složitě... „Máme jisté komplikace s technikou. Zatím netušíme, kde přesně. Dokonce jsme včera vyměnili motor za ten, co s ním jel Oliver v Mostě. A bohužel to tolik nepomohlo," popisoval problémy Miloš Čihák, manažer týmu.

König přiznal, že ho technické komplikace rozhodily. „V závodech se to pak zlepšilo. Pracujeme na tom, abychom vše napravili pro nedělní program," dodal závodník na motorce Kawasaki Ninja 400. V tom sobotním opět König dokázal, že se umí prodrat dopředu. Vždyť stáhl více než deset míst. „Ale těch soubojů v té zadní skupině tolik nebylo. V neděli bych se chtěl dostat do té skupinky, která tu bojovala o sedmé místo. Uvidím, jak se to povede. Dám do toho všechno a snad si odvezeme nějaké body."

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?