Salač byl v Silverstonu devátý a zaznamenal nejlepší výsledek v Moto2

Motocyklista Filip Salač byl ve Velké ceně Británie v Silverestonu devátý a zaznamenal nejlepší dosavadní výsledek v kategorii Moto2. Potřetí za sebou vyhrál Španěl Augusto Fernández. V královské třídě MotoGP zvítězil italský jezdec Francesco Bagnaia na ducati a posunul se na třetí místo průběžného pořadí. Ve vedení je stále obhájce titulu Fabio Quartararo z Francie, který v neděli skončil osmý.

Filip Salač na archivním snímku.

Salač odstartoval ze 17. místa, ale postupně se posunul vpřed a zapojil se do boje o nejlepší desítku. Dlouho se pohyboval na její hraně a devátou příčku si definitivně zajistil dvě kola před koncem. "Měl jsem dobrý start, v prvním kole jsem předjel čtyři jezdce a snažil jsem se posouvat dopředu. Jel jsem za Viettim a tempo bylo hodně dobré. Motorka fungovala skvěle, trochu jsem cítil ke konci drop přední pneumatiky a měl jsem problém s dobrzďováním, ale nakonec se mi podařilo předjet i Gonzalese a bylo z toho deváté místo," uvedl v tiskové zprávě.

Dosavadním maximem dvacetiletého Salače, který do Moto2 přestoupil po minulé sezoně, byla desátá příčka z předchozího závodu v Nizozemsku. Během předchozího působení v Moto3 byl loni ve Francii druhý.

Fernández, na kterého Salač ztratil dvanáct sekund, v úplném závěru připravil o senzační výhru dlouho vedoucího nováčka Alonsa Lópeze. Po třetím vítězství za sebou se osamostatnil v čele průběžného pořadí.

Francesco Bagnaia slaví triumf v GP Británie MotoGP.

Na kontě má 171 bodů, na druhé místo se posunul Ai Ogura z Japonska se 158 body. Ital Celestino Vietti, který se dosud Fernándezem dělil o vedení, klesl se ziskem 156 bodů na třetí pozici. Salač je s 21 body dvacátý.

Pětadvacetiletý Bagnaia zvítězil s náskokem čtyř desetin sekundy před Maverickem Viňalesem ze Španělska na aprilii a navázal na triumf z předchozího závodu v Assenu. Třetí dojel vítězův týmový kolega Jack Miller z Austrálie.

V průběžném pořadí si úřadující vicemistr světa Bagnaia po osmém triumfu v kariéře polepšil na třetí místo se ziskem 131 bodů. Druhý je Áleix Espargaró ze Španělska se 158 body, první Quartararo má na kontě 180 bodů.

Francesco Bagnaia s trofejí pro vítěze GP Británie MotoGP.