Grand Prix na ploché dráze začala triumfem mistra světa Hancocka

Plochodrážní Grand Prix začala triumfem úřadujícího mistra světa Grega Hancocka. V historické premiéře Velké ceny Nového Zélandu vyhrál jednačtyřicetiletý Američan finálovou jízdu před Polákem Jaroslawem Hampelem a dánským exmistrem světa Nickim Pedersenem. Čtvrtý skončil další bývalý šampion Jason Crump z Austrálie.

Američan Greg Hancock v minulosti opakovaně slavil triumf i v Grand Prix České republiky v Praze na Markétě.

V Aucklandu vyhrál základní část předloňský šampion Tomasz Gollob, který jako jediný dokázal Hancockovi v rozjížďkách sebrat bod. Polský favorit pak ale v semifinále přijel do cíle až třetí a do závěrečné jízdy se nekvalifikoval.

Hancock v semifinále sice prohrál s Crumpem, ale z druhého místa slavil postup a v závěrečné jízdě si dojel pro šestnáctý triumf v kariéře. Jeden z nich v roce 2002 vybojoval také v Sydney, do letoška jediném závodě GP konaném mimo Evropu.

Druhý díl seriálu se pojede 28. dubna jako Grand Prix Evropy v polském Leszně, pak se elitní jezdci přesunou do Prahy, kde se 12. května uskuteční GP České republiky.