Motocyklista Abraham byl při testech v Sepangu sedmnáctý

SEPANG

Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil sedmnácté místo na úvod třídenního oficiálního testování kategorie MotoGP v malajském Sepangu. Brněnský pilot, kterého čeká premiérová sezóna v královské kubatuře mistrovství světa, v úterý zaostal za nejrychlejším Australanem Caseym Stonerem o více než dvě sekundy.

Karel Abraham se strojem Ducati při testech MotoGP v malajsijském Sepangu.

Horší než Abraham byli tři jezdci. Dva z nich byli ale členové "testovacího" týmu Yamahy, kteří v šampionátu nebudou startovat.

Abraham odjezdil v Malajsii 46 kol a jednou upadl. "Motorka moc poškozená není, já jsem v pořádku úplně," uvedl v tiskové zprávě vítěz posledního závodu mistrovství světa třídy Moto2 v minulé sezóně.

Mechanici týmu Cardion AB řešili v průběhu dne problémy s nastavením trakce Abrahamovy ducati. "Na výjezdu ze zatáček motorka hodně klouzala. Něco jsme vymysleli a doufáme, že to zítra pomůže," řekl jezdec, který věří, že se mu v příštích dvou dnech podaří zajetý čas 2:03,167 minuty vylepšit.