Hlavní obsah

Podmol bojuje ve Španělsku, ve hře je i startovné na Dakar

9. 10. 2020 12:04

Na písčitých tratích u španělské Sevilly řádí světová motocyklová špička. A mezi nimi také Libor Podmol. Ten bere Andalucía Rallye jako svoji nejprestižnější letošní výzvu a zároveň jako oficiální kvalifikaci na Rallye Dakar. Po čtvrteční etapě se drží na čtvrtém místě mezi nováčky. „Rád bych se dostal na první místo, je to určitě hratelné. To mi automaticky zajistí zaplacení startovného na Dakar, které se pohybuje ve statisících korun," prohlásil Podmol, člen týmu Orion – Moto Racing Group. Soutěž končí v sobotu.

Foto: Foto: Orion Moto Racing Group

Příprava na Dakar pokračuje. Závodník Libor Podmol bojuje na rallye ve Španělsku.Foto: Foto: Orion Moto Racing Group

Článek

Po senzačním třetím místě v Řecku je Libor Podmol opět v akci. Tentokrát bojuje s elitou ve Španělsku. Slavný freestyle motokrosař se tam sžívá s velkou motorkou Husqvarna. A zároveň se více seznamuje s navigací, která ho čeká v Saúdské Arábii. „Oproti Řecku je to únavnější, lítám s ní 160 km/h po polních cestách. Je tu hodně diváků, občas mi někdo poradí," popisoval Podmol.

Český závodník se účastní kategorie E2 a zatím se drží na čtvrtém místě. Ve čtvrtek ho odsunula dvouminutová penalizace, na čelo ztrácí 8 minut. „Rád bych se pokusil bojovat o první místo. Jedině to zaručuje bonus v podobě zaplaceného startovného na Dakaru, což je nějakých 17 tisíc euro, tedy skoro půl milionu korun. A to není nezanedbatelné," dodal.

Ve Španělsku se představuje řada továrních týmů, pro mnohé z nich jde o první větší letošní test. „Libor se toho zatím zhostil skvěle, jede bez větších chyb. Pro nás je nejdůležitější, aby dojel, protože pak bude kvalifikován na Dakar. Skvělým bonusem by bylo, kdyby se umístil do první trojky v kategorii nováčků," doplnil Ervín Krajčovič z týmu Orion - Motor Racing Group.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články