Salač během kvalifikace v Malajsii upadl, v neděli odstartuje z šesté řady

Motocyklista Filip Salač upadl v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie a do nedělního závodu třídy Moto2 odstartuje z 18. místa.

Fermín Aldeguer během kvalifikace v Malajsii

Jednadvacetiletý český jezdec skončil na zemi ve snaze o rychlé kolo a po pádu už nestihl znovu do kvalifikace zasáhnout. Osmnáctým místem zopakoval svůj nejhorší kvalifikační výsledek sezony z předchozí Grand Prix Thajska, kde pak dojel v závodě sedmnáctý a potřetí za sebou v mistrovství světa nebodoval

Kvalifikaci Moto2 vyhrál Španěl Fermín Aldeguer a v neděli se pokusí navázat na dva týdny staré vítězství v Buriramu.

Pole position v MotoGP vybojoval úřadující světový šampion a lídr seriálu Ital Francesco Bagnaia v traťovém rekordu 1:57,491. Porazil o 58 tisícin sekundy Španěla Jorgeho Martína, který je druhý i v průběžném pořadí MS se ztrátou 13 bodů.

Od 8:00 jedou závodníci MotoGP sprint.

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu:
Moto3:
1. Masiá (Šp./Honda) 2:10,846, 2. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,906, 3. Bertelle (It./Honda) -0,932.
Moto2:
1. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) 2:05.288, 2. Vietti (It./Kalex) -0,502, 3. González (Šp./Kalex) -0,527, ...18. SALAČ (ČR/Kalex) -11,908.
MotoGP:
1. Bagnaia (It./Ducati) 1:57,491, 2. Martín (Šp./Ducati) -0,058, 3. Bastianini (It./Ducati) -0,099.