Salač byl třetí v trénincích Moto2 na úvodní závod sezony, Espargaro měl těžký pád

Český motocyklista Filip Salač obsadil třetí místo v trénincích Moto2 na Velkou cenu Portugalska, úvodní závod nové sezony mistrovství světa silničních motocyklů. Za nejrychlejším Pedrem Acostou ze Španělska zaostal o 339 tisícin sekundy.

Filip Salač na archivním snímku.

Jednadvacetiletý Salač byl v úvodním tréninku na okruhu v Portimau jedenáctý, ale ve druhém si stejně jako ostatní jezdci čas vylepšil. Výkon 1:42,730 mu vynesl třetí příčku, od Brita Jaka Dixona na druhé příčce ho dělilo 241 tisícin.

V sobotu je v Portugalsku na programu kvalifikace, nedělní závod odstartuje ve 13:15. Loni Salač v Portimau obsadil 14. místo.

V druhém tréninku královské kategorie MotoGP měl těžký pád Španěl Pol Espargaro, jenž ztratil ve vysoké rychlosti kontrolu nad svou KTM a skončil v ochranných pneumatikách. Jezdec byl převezen do nemocnice ve Faru, kde mu lékaři diagnostikovali kontuzi plic a zlomeniny čelisti a hrudního obratle.