Salač byl v tréninku Moto2 na Velkou cenu Francie čtrnáctý

Filip Salač zajel v tréninku na motocyklovou Velkou cenu Francie čtrnáctý čas v kategorii Moto2. Na oblíbeném okruhu v Le Mans, kde vloni obsadil druhé místo a na stejné pozici skončil i v roce 2021 ještě ve třídě Moto3, zaostal český jezdec o 841 tisícin sekundy za nejrychlejším Sergiem Garcíou ze Španělska.

Ilustrační foto.

V sobotu je na programu druhý trénink, po němž bude následovat kvalifikace na nedělní Grand Prix. Salač v předchozích dvou závodech po návratu do seriálu po operaci předloktí bodoval. Naposledy ve Španělsku skončil člen týmu ELF Marc VDS Racin dosud nejlépe v sezoně jedenáctý.

Po pěti závodech vede pořadí Moto2 Američan Joe Roberts, aniž by slavil jediné vítězství, před Garcíou a dalším Španělem Fermínem Aldeguerem. Salač je s šesti body šestnáctý. Kvůli chirurgickému zákroku vynechal druhý díl seriálu v Portugalsku, nebodoval jen na úvod v Kataru.