Salač byl v tréninku Moto2 v Katalánsku sedmý, předčil i lídra MS Garcíu

Filip Salač byl v úvodním tréninku na motocyklovou Velkou cenu Katalánska sedmý v kategorii Moto2. Český jezdec, který před dvěma týdny absolvoval závod na okruhu v Le Mans se zraněným pravým zápěstím, ztratil na nejrychlejšího Španěla Jorgeho Navarra 418 tisícin sekundy.

Filip Salač v akci

Salač, člen týmu ELF Marc VDS Racing, předčil v tréninku i vedoucího muže šampionátu Moto2 Sergia Garcíu. Španělský závodník, vítěz z Le Mans, byl o sedm tisícin pomalejší. V sobotu je na programu druhý trénink, po němž bude následovat kvalifikace na nedělní Grand Prix.

Ve Francii obsadil Salač navzdory zraněné ruce 12. místo a potřetí za sebou v mistrovství světa bodoval. V kvalifikaci byl devátý a zajistil si nejlepší výchozí postavení v sezoně, bezprostředně po skončení kvalifikačních jízd ale po kolizi se soupeřem spadl.