Salač v kvalifikaci Moto2 v Německu obsadil 13. místo

Český motocyklista Filip Salač odstartuje do Velké ceny Německa z páté řady. V dnešní kvalifikaci třídy Moto2 obsadil jezdec stáje Gresini třinácté místo.

Filip Salač na archivním snímku

Salač na Sachsenringu i kvůli pádu v závěru nenavázal na výkon z pátečních tréninků, ve kterých byl čtvrtý. Za nejrychlejším Španělem Pedrem Acostou zaostal o sedm desetin.

Jednadvacetiletý Salač třináctou příčkou vyrovnal své nejhorší kvalifikační umístění v sezoně. Ze stejné pozice odstartoval také v Argentině a Španělsku, kde si nakonec dojel pro sedmé, respektive deváté místo.

Kvalifikaci královské kubatury MotoGP vyhrál obhájce titulu Francesco Bagnaia. Na druhé vítězství ve sprintu za sebou to však italskému jezdci nestačilo.

Bagnaia skončil druhý a v šestém sprintu ze sedmi se umístil na pódiu. Na Španěla Jorgeho Martína, který se díky výhře posunul na druhé místo průběžného pořadí, ztratil 2,468 sekundy. Třetí místo ve sprintu obsadil Australan Jack Miller.

Kvalifikace na Velkou cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu: