Salač s bolavou rukou na úvod MS v Kataru nebodoval

Filip Salač v prvním závodě sezony motocyklového mistrovství světa v Kataru obsadil 21. místo a zůstal daleko za bodovanou patnáctkou. Český jezdec se celý víkend potýkal s bolestmi v předloktí, se kterým byl po minulé sezoně na operaci vynucené takzvaným syndromem arm pump. Po startu z 19. místa se v úvodu držel alespoň ve druhé desítce pořadí, ale pak se mírně propadl a do cíle dojel se ztrátou 41 sekund na vítěze.

Španěl Alonso López si jede pro triumf v KAtaru.

Tím se stal dvaadvacetiletý Španěl Alonso López, který vybojoval třetí triumf v kariéře a první od října 2022. O první místo s ním až do konce závodu překvapivě bojoval o tři roky mladší Belgičan Barry Baltus, jehož maximem v MS dosud bylo šesté místo. Třetí skončil další Španěl Sergio García.

Salač po sobotní kvalifikaci na webu týmu ELF Marc VDS Racing uvedl, že je schopen odjet maximálně tři rychlá kola za sebou. Závod se nevydařil ani jeho kolegovi z elitního týmu Tonymu Arbolinovi. Ital po startu z druhé řady dojel dvacátý 11 sekund před Salačem.

Nejlepším jezdcem Moto3 byl sedmnáctiletý Kolumbijec David Alonso, který v šampionátu obhajuje třetí místo. V dojezdu čelní skupiny předstihl v poslední zatáčce Španěla Daniela Holgada a navázal na čtyři loňská vítězství. Třetí skončil Japonec Taijo Furusato.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu: