Slovinec Gajser je popáté mistrem světa v motokrosu

Slovinský motokrosař Tim Gajser se stal počtvrté mistrem světa v královské třídě MXGP a celkově získal pátý titul v kariéře. Šampionát rozhodl dva závody před koncem. Po Velké ceně Finska má v průběžné klasifikaci náskok 104 bodů před Švýcarem Jeremym Seewerem, ve zbývajících dvou závodech ve Francii a v Turecku jich bude k mání už jen 100.

Slovinský motokrosař Tim Gajser se stal počtvrté mistrem světa v královské třídě MXGP

Pětadvacetiletý Gajser ovládl MXGP potřetí za poslední čtyři roky, vloni skončil při triumfu Nizozemce Jeffreyho Herlingse až třetí. V nejvyšší kubatuře získal titul i v roce 2016, o rok dříve se stal mistrem světa MX2.

V nižší třídě zdaleka rozhodnuto není. Belgičan Jago Geerts vede jen s pětibodovým náskokem před Francouzem Tomem Viallem, který finskou Velkou cenu vyhrál. Český jezdec Jakub Terešák byl v Hyvinkää dvakrát šestnáctý a ziskem deseti bodů se posunul na 20. místo celkového pořadí před absentujícího Petra Poláka.