Hlavní obsah

Suzuki chce po sezoně opustit MotoGP, už začala jednat s vedením seriálu

12. 5. 2022 13:02

Suzuki chce po sezoně skončit v královské třídě motocyklového mistrovství světa MotoGP. Japonská značka ve čtvrtek uvedla, že už kvůli tomu začala jednat s promotérem seriálu.

Foto: Pedro Nunes, Reuters

Motocykly Suzuki opustí startovní pole MotoGP. Na archivním snímku jede na japonském stroji s číslem 36 Joan Mir.Foto: Pedro Nunes, Reuters

Článek

"Bohužel současná ekonomická situace a potřeba koncentrovat se na velké změny, které čekají autoprůmysl v nejbližších letech, nás nutí výrazně omezit náklady na závodění," uvedla Suzuki před nedělní Velkou cenou Francie.

Tovární tým Suzuki, který loni prodloužil spolupráci s promotérskou společností Dorna do roku 2026, už MotoGP opustil v roce 2011. O čtyři roky později se však japonský výrobce do seriálu vrátil.

Suzuki má v královské kubatuře na kontě pět titulů. Naposledy mistrovství světa ovládl v roce 2020 se španělským jezdcem Joanem Mirem. Ve stejné sezoně vyhrál také pořadí týmů.

V tomto ročníku patří Mirovi po šesti závodech šesté místo, jeho krajan a druhý jezdec Suzuki Álex Rins je čtvrtý s odstupem dvaceti bodů na vedoucího Francouze Fabia Quartarara.

Reklama

Sdílejte článek