Mikkelsen ovládl při premiérovém startu s Fabií RS Rally2 Lužickou rallye

Nor Andreas Mikkelsen ovládl při premiérovém startu s novým speciálem Škoda Fabia RS Rally2 Lužickou rallye v Německu. Úřadující mistr světa v kategorii WRC2 porazil po deseti rychlostních zkouškách druhého Toma Kristenssona o 21,6 sekundy, třetí skončil domácí matador Matthias Kahle.

Andreas Mikkelsen. Ilustrační foto

Na šotolinové soutěži se představila i řada českých jezdců. Adam Březík skončil čtvrtý a Erik Cais šestý. Technické problémy v závěru rallye vyřadily ze hry Filipa Mareše, jenž byl po deváté erzetě čtvrtý.

Tovární tým Škoda Motorsport představil nový speciál Fabia RS Rally2 v polovině června, potřebnou homologaci Mezinárodní automobilové federace ale získal až později. Na Lužické rallye Mikkelsenův vůz oficiálně nasadil soukromý německý tým Toksport WRT, v mistrovství světa se nástupce úspěšného modelu Fabia Rally2 představí v lednu na Rallye Monte Carlo.