Kopecký ovládl Rallye Azory a upevnil si vedení v ME

Ponta Delgada

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký poprvé v kariéře ovládl Rallye Azory a upevnil si tak vedení v průběžném pořadí mistrovství Evropy. Pilot vozu Škoda Fabia S2000 vyhrál třetí ze čtyř závodů kontinentálního šampionátu v této sezoně a poprvé se radoval z triumfu na šotolinové soutěži.

Jan Kopecký se Škodou Fabia S2000 na trati Rallye Azorské ostrovy.

Kopecký se do čela dostal v průběhu páteční druhé etapy a dnes vedení v rallye bez větších problémů udržel. Druhého Ira Craiga Breena, startujícího s Peugeotem 207 S2000, porazil o 32 sekund, třetí byl domácí Ricardo Moura s fabií.

"První vítězství na šotolině na jedné z nejnáročnějších rallye vůbec! Jsem nesmírně šťastný," radoval se Kopecký v oficiální tiskové zprávě mladoboleslavské automobilky.

"Vedl jsem tuto soutěž již v roce 2010 a ztratil vše na poslední zkoušce - o to více si vítězství vychutnávám. Když jsem minul zatáčku, kde jsem tehdy havaroval, tak jsem si řekl, že je to OK, a v další jsem byl široký..." uvedl Kopecký, který vyhrál sedm rychlostních zkoušek. Šest nejlepších časů si připsal dnes.

"Byla to nádherná soutěž, kde jsme také tu a tam měli štěstí. Ale to k tomuto sportu patří. Třetí start, třetí vítězství a upevnění vedení v evropském šampionátu - lépe to už nešlo," dodal Kopecký, který má v ME 115 bodů a před druhým Breenem náskok 27 bodů,

Jako šestý byl nakonec klasifikován bývalý pilot formule 1 Robert Kubica z Polska, který byl ve čtvrtek nejrychlejší, ale poté chyboval a propadl se pořadím.

Mistrovství Evropy pokračuje 16. až 18. května, kdy se pojede Korsická rallye. Na startu budou i Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem.