Hlavní obsah

Latvala vládne Britské rallye, Loeb marně stahoval manko

12. 11. 2011 18:12

Finský pilot továrního týmu Fordu Jari-Matti Latvala převzal ve druhé etapě vedení na Britské rallye. Z šesti sobotních rychlostních zkoušek vyhrál čtyři a předstihl Sébastiena Loeba, který po pátečním odstoupení Mikko Hirvonena pokračuje v závěrečné soutěži s jistotou zisku osmého titulu mistra světa. Francouzský pilot Citroënu ztrácí před šesti nedělními testy 6,1 sekundy, dnes vyhrál dvě erzety. Na třetím místě se s odstupem téměř tří minut drží Nor Mads Östberg s fordem.

Foto: Toby Melville, Reuters

Fin Jari-Matti Latvala s vozem Ford Fiesta WRC na trati druhé etapy Britské rallye.Foto: Toby Melville, Reuters

Článek

Loeb po druhé etapě odmítl, že po Hirvonenově odstoupení jede na jistotu. "Nemůžu vůbec nic dělat. Nevím, možná je (Latvala) o tolik lepší, možná čistíme trať. Přitom jsem jel výborně, když se podíváte na video, nenajdete žádné chyby," kroutil hlavou osminásobný šampión.

Latvala byl proti tomu pochopitelně spokojený a neskrýval ambice na vítězství. "Zítra se musím probudit s čistou hlavou. Věřím si, jsem hladový po výhře. Sebastian má jistý osmý titul a možná už nemá motivaci stoprocentně bojovat o triumf. To já ano," líčil bojovně naladěný vítěz čtyř soutěží MS.

Fin Jari-Matti Latvala skáče s vozem Ford Fiesta WRC na trati druhé etapy Britské rallye.foto: Reuters/Toby Melville

Martin Prokop se po páteční nehodě na rozdíl od Hirvonena vrátil do soutěže a při premiéře za volantem vozu kategorie WRC stabilně zajížděl časy na 10. až 12. místě. Vzhledem k penalizaci za nedokončené rychlostní zkoušky ale figuruje s Fordem Fiesta celkově až ve čtvrté desítce pořadí.

Martin Semerád v mitsubishi je celkově sedmnáctý a v kategorii produkčních vozů druhý.

Britská rallye - po 2. etapě
1. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) 2:38:37,9, 2. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) -6,1, 3. Östberg, Andersson (Nor./Ford Fiesta RS WRC) -2:43,9, 4. H. Solberg, Minorová (Nor., Rak./Ford Fiesta RS WRC) -5:35,0, 5. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Mini Cooper) -6:20,0, 6. Wilson, Martin (Brit./Ford Fiesta RS WRC) -7:05,6, ...17. Semerád, Ernst (ČR/Mitsubishi Lancer) -21:59,8, 32. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -38:06,2.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?

Nejnovější články