Memoriál Tomáše Vojtěcha ve sprintrallye vyhrál Flídr

Leoš Flídr vyhrál sprintrallye Pelhřimov, která se jela jako Memoriál Tomáše Vojtěcha. Ve voze Škoda Octavia WRC v sobotu celkem o více než 40 vteřin porazil dalšího jezdce v tomto typu auta Karla Trněného. Třetí v závodě mistrovství republiky skončil Tomáš Kuchař s vozem Subaru Impreza.

V páté z devíti rychlostních zkoušek závodu se ujal vedení Trněný, ale v čele se neudržel. V posledním měřeném úseku ho Flídr porazil bezmála o minutu a zajistil si triumf v závodu.

Rallye v Pelhřimově se příliš nevydařila vedoucímu muži seriálu Josefu Semerádovi, který na vítěze ztratil přes osmdesát vteřin a obsadil pátou příčku.

Neoficiální výsledky:
1. Flídr, Ehl (Škoda Octavia WRC) 50:53,1, 2. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -40,2, 3. Kuchař, Gerber (Subaru Impreza WRX) -1:04,3, 4. Barvík, Mynářová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:05,7, 5. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO VII) -1:20,7, 6. Jelínek, Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:28,5.