Rovanperä si v Řecku dojel pro druhé vítězství v MS v rallye

Atény/Praha

Řeckou Rallye Akropolis vyhrál dvacetiletý finský jezdec Kalle Rovanperä s toyotou. Druhé vítězství v mistrovství světa v kariéře si připsal s náskokem 42 sekund před Ottem Tänakem z Estonska. Český jezdec Martin Prokop skončil sedmnáctý.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Rallye Akropolis vyhrál Kalle RovanperäVideo: sntv

Rovanperä navázal na červencový triumf z Estonska, kde zvítězil jako nejmladší pilot v historii šampionátu v rallye. Do závěrečného dne Rallye Akropolis vstupoval s půlminutovým náskokem, který dokázal ještě zvýšit.

Na třetím místě skončil úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie. Sedminásobný šampion na Rovanperäa ztratil minutu a 11 sekund. V čele průběžného pořadí navýšil náskok před týmovým kolegou z Toyoty Elfynem Evansem, který dojel šestý, na 44 bodů.

Rallye Akropolis, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích.
1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 3:28:24,6