Rozlučkovou Mikulášskou rallye po roce opět vyhrál Bisaha

Mikulášská rallye se stejně jako vloni stala kořistí Ondřeje Bisahy. Český pilot se slovenským spolujezdcem Imrichem Ferenczem vyhráli ve Slušovicích tři ze šesti rychlostních zkoušek a zvítězili s náskokem 11,2 sekundy před Martinem Vlčkem, který rovněž řídil vůz Hyundai i20, a i on zopakoval výsledek z loňska. Třetí v nemistrovské soutěži a rozlučkovém závodě se sezonou skončil Miroslav Jakeš ve Škodě Fabia.

Vůz Hyundai i20 WRC při šotolinovém testu ve Francii. Ilustrační foto.

Zatímco Bisaha vedl od první do poslední erzety, o pořadí za ním rozhodl až poslední test. Vlček v něm porazil Jakeše o pět sekund a v konečném pořadí ho o jednu předstihl.

V loňském roce Bisaha triumfoval s navigátorem Jakubem Navrátilem. Také Vlček měl jiného spolujezdce. Vloni byl druhý s Karolínou Jugasovou, tentokrát s ním tvořil posádku Jakub Kunst. V roce 2017 Vlček Mikulášskou rallye vyhrál s Jindřiškou Žákovou.