Tänak si v Belgii dojel pro druhý triumf v MS v rallye za sebou

Belgickou Ypres rallye vyhrál estonský jezdec Ott Tänak a navázal na dva týdny starý triumf ve Finsku. Mistr světa z roku 2019 snížil svou ztrátu na druhém místě průběžného pořadí šampionátu na Fina Kalleho Rovanperäho na 72 bodů. Jednadvacetiletý Seveřan navzdory nepovedenému vystoupení v deváté letošní soutěži dál míří za titulem, který může získat jako nejmladší jezdec v historii.

Estonec Ott Tänak ovládl Belgickou rallye.

Rovanperä hned v úvodu belgické soutěže v pátek havaroval a ztratil možnost rozhodnout o titulu již nyní. V sobotu se však do startovního pole s velkou ztrátou vrátil a dnes vybojoval alespoň pět bodů za vítězství v závěrečné power stage. Tänak ubral z jeho náskoku 22 bodů.

Čtyřiatřicetiletý Estonec s vozem Hyundai si připsal 17. vítězství v mistrovství světa o pouhých pět sekund před Britem Elfynem Evansem z Toyoty. Třetí skončil už s výraznou ztrátu 1:41,6 minuty Fin Esapekka Lappi.

Zklamáním skončila obhajoba prvenství v domácí soutěži pro Thierryho Neuvillea, který v sobotu po chybě přišel o vedení a nakonec obsadil až 19. místo. Pětinásobný vicemistr světa klesl v celkové klasifikaci seriálu na čtvrtou příčku.