Hlavní obsah

Koulařka Adamsová tuší, že se olympijského zlata jen tak nedočká

17. 8. 2012 12:18

Novozélandská koulařka Valerie Adamsová počítá s tím, že se dodatečně získané zlaté olympijské medaile jen tak nedočká. Trojnásobná mistryně světa obhájila vítězství z Pekingu poté, co byla její jediná přemožitelka v Londýně Běloruska Naděžda Ostapčuková diskvalifikován kvůli dopingu.

Foto: Eddie Keogh, Reuters

Novozélandská koulařka Valerie Adamsová se stříbrnou medailí. Po diskvalifikaci dopující Bělorusky Ostapčukové se má dočkat zlata.Foto: Eddie Keogh, Reuters

Článek

Podle svého manažera Nicka Cowana se Adamsová těší, že si užije ceremoniál s předáním medaile ve své vlasti. "Kdyby ji dostala dneska, tak to bere. Ale taky to chce oslavit na Novém Zélandu, je na to natěšená. Ale nevíme, jestli to bude trvat měsíc, tři nebo deset měsíců či rok. Můžeme jen doufat, že se jí dočká do Vánoc," řekl agent Adamsové, kterou v pátek čeká mítink Diamantové ligy ve Stockholmu.

Sedmadvacetiletá Novozélanďanka skončila na OH druhá výkonem 20,70 metru. Ostapčuková, která zvítězila vrhem dlouhým 21,36 metru, měla na hrách pozitivní nález na anabolický steroid metenolon. Proti diskvalifikaci se chce bránit.

Reklama

Sdílejte článek