Niger má díky taekwondu historické olympijské stříbro

Rio de Janeiro

Poslední zlato v taekwondu na olympijských hrách v Riu de Janeiro získal Radik Isajev z Ázerbájdžánu. Mistr světa ve finále nejtěžší váhy nad 80 kg zdolal Abdoulrazaka Issoufoua, jenž vybojoval historické stříbro pro Niger.

Radik Isajev z Ázerbájdžánu ve finále nejtěžší váhy nad 80 kg zdolal Abdoulrazaka Issoufoua z Nigeru.

Šestadvacetiletý rodák z Dagestánu Isajev během tří sezon vyhrál všechny nejprestižnější soutěže. V roce 2014 se stal mistrem Evropy, loni mistrem světa a vítězem Evropských her a letos přidal zlato nejcennější.

Navzdory porážce 2:6 ve finále se mohl Issoufou radovat z největšího olympijského úspěchu Nigeru, jenž dosud pod pěti kruhy vybojoval pouze bronz v boxu na OH 1972. Zároveň se tato středoafrická republika stala 87. zemí, jež získala medaili v Riu, čímž stanovila nový rekord v počtu medailových států na jedněch OH.

Nejtěžší kategorii žen nad 67 kg ovládla vicemistryně světa Čeng Šu-jin z Číny po vítězství nad Maríí Espinozovou. Mexičanka po zlatu z Pekingu a bronzu z Londýna zkompletovala medailovou sbírku.