Hlavní obsah

Niger má díky taekwondu historické olympijské stříbro

21. 8. 2016 3:41

Poslední zlato v taekwondu na olympijských hrách v Riu de Janeiro získal Radik Isajev z Ázerbájdžánu. Mistr světa ve finále nejtěžší váhy nad 80 kg zdolal Abdoulrazaka Issoufoua, jenž vybojoval historické stříbro pro Niger.

Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Radik Isajev z Ázerbájdžánu ve finále nejtěžší váhy nad 80 kg zdolal Abdoulrazaka Issoufoua z Nigeru.Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Článek

Šestadvacetiletý rodák z Dagestánu Isajev během tří sezon vyhrál všechny nejprestižnější soutěže. V roce 2014 se stal mistrem Evropy, loni mistrem světa a vítězem Evropských her a letos přidal zlato nejcennější.

Navzdory porážce 2:6 ve finále se mohl Issoufou radovat z největšího olympijského úspěchu Nigeru, jenž dosud pod pěti kruhy vybojoval pouze bronz v boxu na OH 1972. Zároveň se tato středoafrická republika stala 87. zemí, jež získala medaili v Riu, čímž stanovila nový rekord v počtu medailových států na jedněch OH.

Nejtěžší kategorii žen nad 67 kg ovládla vicemistryně světa Čeng Šu-jin z Číny po vítězství nad Maríí Espinozovou. Mexičanka po zlatu z Pekingu a bronzu z Londýna zkompletovala medailovou sbírku.

Taekwondo:
Muži:
Nad 80 kg:
1. Isajev (Ázer.)
2. Issoufou (Niger)
3. Čcha Tong-min (Korea) a Siqueira (Braz.)
5. Cho (Brit.) a Šokin (Uzb.)
7. N'Diaye (Fr.) a Žaparov (Kaz.).
Ženy:
Nad 67 kg:
1. Čeng Šu-jin (Čína)
2. Espinozová (Mex.)
3. Gallowayová (USA) a Walkdenová (Brit.)
5. Dislamová (Mar.) a Epangueová (Fr.)
7. Aloraová (Fil.) a Rawalová (Nepál)

Reklama

Sdílejte článek