Hlavní obsah

Skeetařka Jahodová byla v olympijské kvalifikaci předposlední

12. 8. 2016 18:30Aktualizováno 12. 8. 2016 18:40

Libuše Jahodová při svém olympijském debutu do finále skeetu nepostoupila. Čtyřiadvacetiletá střelkyně skončila v kvalifikaci v Riu de Janeiro na předposledním 20. místě.

Foto: Edgard Garrido, Reuters

Libuše Jahodová při svém olympijském debutu do finále skeetu nepostoupila.Foto: Edgard Garrido, Reuters

Článek

ahodová si vystřílela účast na OH osmou příčkou na loňském mistrovství světa, kde v kvalifikaci zlepšila svůj vlastní český rekord na 71 terčů. Na střelnici v Riu se jí ale zdaleka tolik nedařilo a s výkonem 58 byla bez šance na postup do finále.

Soutěž vyvrcholila italským finále, v němž třiatřicetiletá olympijská debutantka Diana Bacosiová porazila 15:14 šampionku z Pekingu 2008 Chiaru Cainerovou. "Byly to mé čtvrté olympijské hry a Dianiny první. Možná jsme si pomohly vzájemně," řekla Cainerová.

Bronz vybojovala po výhře v rozstřelu nad vítězkou kvalifikace Wej Meng z Číny obhájkyně triumfu z Londýna Kimberly Rhodeová a jako první žena a první účastnice letních her získala individuální medaili na šesti olympiádách za sebou.

Sedmatřicetiletá Američanka zahájila svou sérii před dvaceti lety v Atlantě vítězstvím v nyní neolympijském double trapu a celkově nasbírala tři zlaté, stříbrnou a dvě bronzové medaile. Před Rhodeovou se podařilo získat cenné kovy na šesti hrách pouze italskému sáňkaři Arminu Zöggelerovi.

"Vždycky jsem říkala, že získat bronz je těžké a získat zlato lehké. Když jste vzadu, chce to mnohem víc přesnosti. Snažila jsem se zklidnit a užívat si to," uvedla Rhodeová, jejíž zápis do historie sledoval z hlediště nejen prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, ale i její tříletý syn.

Matky obsadily kompletní stupně vítězů. "Dokazuje to, že ženy jsou silné. Trénujeme, staráme se o děti a odvádíme dobrou práci," řekla Cainerová.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Sportovní střelba:
Ženy:
Skeet:
Finále: Bacosiová - Cainerová (obě It.) 15:14
o 3. místo: Rhodeová (USA) - Wej Meng (Čína) 15:15, v rozstřelu 7:6
další pořadí:
5. Craftová (USA)
6. Hillová (USA)
...
v kvalifikaci 20. Jahodová (ČR)

Reklama

Sdílejte článek