Hlavní obsah

Jirásek schválil pět lyžařů navíc, Česko bude mít 93 olympioniků

28. 1. 2010 11:31

Rekordní česká olympijská výprava ve Vancouveru bude mít nakonec 93 sportovců. Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek dnes schválil dodatečnou nominaci pěti lyžařů, které Česko doplnilo do týmu na základě rozšíření kvót od mezinárodní federace FIS.

Foto: Václav Mudra

Předseda ČOV Milan Jirásek

Článek

"Nominace byla potvrzena na návrh svazu lyžařů. Rozšíření se řeší v rámci stávajícího rozpočtu české výpravy," uvedl Jirásek v tiskové zprávě. V doprovodu bude nově 95 osob, takže český olympijský tým čítá celkem 188 lidí.

Jirásek si po středečním oznámení, že se naskytla možnost nominaci rozšířit, vzal čas na rozmyšlenou. Nakonec schválil všech pět jmen.

Šanci dostane i akrobatická skokanka Martina Konopová. Třiadvacetiletá lyžařka splnila olympijská kritéria desátým místem na Světovém poháru v Mont Gabrielu v lednu 2009, ale naposledy závodila loni v únoru. Po neshodách s rakouským trenérem Christijanem Rijavce byla podmínečně vyřazena z národního týmu a do listopadu skákala jen do vody.

"Je super, že pojedu na olympiádu, i když jsem s tím vzhledem k tomu, co se v poslední době dělo už nepočítala," řekla Konopová ČTK. "Nakonec je dobré, že to tak dopadlo. Je štěstí, že je kvalifikace až dvacátého (února). Snad nebude problém, že jsem v zimě neskákala," dodala akrobatka.

Ve Vancouveru se představí i Vaculíková

Na olympiádu by měl Konopovou doprovodit trenér Pavel Landa, bývalý kouč olympijského vítěze ze Salt Lake City 2002 Aleše Valenty.

Druhou lyžařskou akrobatkou, která pojede na své premiérové hry, je sedmnáctiletá boulařka Tereza Vaculíková.

Do týmu běžců byl zařazen sprinter Aleš Razým, kterého musel trenér Miroslav Petrásek původně vyřadit. Druhé místo navíc obsadí buď Klára Moravcová, nebo Eva Skalníková, což znamená, že běžkyně odletí do Whistleru čtyři a mohou sestavit štafetu. "V sobotu holky absolvují kontrolní závody v Orlických horách a lepší pojede. Nechtěli jsme to dělat od stolu. Jsem každopádně rád, že bude štafeta," řekl ČTK sportovní ředitel úseku Čestmír Skrbek.

Sjezdaři rozšířili svůj tým na osm členů o Petru Zakouřilovou, která po hrách v Salt Lake City a v Turíně absolvuje svou třetí olympiádu.

Reklama