Hlavní obsah

Hokejistky USA po vítězství na OH odmítly Trumpovo pozvání

Americké hokejistky po vítězství na olympijském turnaji odmítly pozvání prezidenta Donalda Trumpa, aby byly přítomny jeho úternímu projevu o stavu unie ve Washingtonu. Americký hokejový svaz uvedl, že je za pozvání vděčný, ale kvůli jiným povinnostem se hráčky nemohou zúčastnit.

Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP

Američanky v Miláně získaly zlato.

Článek

Američanky porazily ve finále Kanadu 2:1 v prodloužení. Na olympijský trůn se vrátily po osmi letech a získaly celkově třetí zlato pod pěti kruhy.

V neděli triumfoval v Miláně i mužský výběr USA po stejném vítězství rovněž nad Kanadou. Během oslav v šatně prezident Trump hráčům telefonoval a také je podle agentury Reuters pozval na svůj projev o stavu unie a na akci v Bílém domě následující den. Jejich účast zatím nebyla potvrzena.