Hlavní obsah

Kaltounková řádí! Na olympiádu pojede jako nejlepší střelkyně zámořské soutěže

Útočnice Kristýna Kaltounková dala v zámořské PWHL další dva góly a na olympijské hry tak pojede jako nejlepší střelkyně elitní soutěže. Česká reprezentantka ale nezabránila porážce hokejistek New Yorku na ledě Bostonu 3:4 po samostatných nájezdech. Z vítězství se tak radovala její reprezentační spoluhráčka Daniela Pejšová.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

Česká hokejistka Kristýna Kaltounková

Článek

Jednička loňského draftu PWHL Kaltounková nejprve v závěru druhé třetiny dostala svůj tým do vedení 2:1, v 55. minutě poté vyrovnala na 3:3. Hned dvakrát se zapojila i do rozhodujících nájezdů, brankářku Aerin Frankelovou však nepřekonala. O vítězství Bostonu, který je v čele soutěže, rozhodla v osmé sérii Alina Müllerová.

Kaltounková má na kontě 11 gólů, o jeden víc než nejproduktivnější hráčka PWHL Kendall Coyneová Schofieldová z Minnesoty.

V poslední hrací den před olympiádou se střelecky prosadila i další česká reprezentantka Natálie Mlýnková a svým čtvrtým gólem v soutěži pomohla Montrealu k výhře nad Torontem 3:0. Kateřina Mrázová si připsala asistenci při výhře Ottawy nad Seattlem 4:2.

Kaltounková a spol. se již v pátek připojí v Praze k reprezentaci chystající se na hry v Miláně, kam tým odletí v sobotu. První zápas turnaje čeká svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové ve čtvrtek proti výběru USA.