Hlavní obsah
Fotbal online • Dukla ‐ KarvináChance Liga • 30. kolo • 18. 4. 2026 • 15:00
Dukla
KarvináAnalýza
Výsledek zápasu bez remízy
Zdravim vas u me dalsi analyzy na ceskou Chance Ligu. Sazka na vyhru hostujici Karvine je po minulem kole opravdu skvelou volbou. Karvina v Olomouci i v domacim zapase s Libercem potvrdila sve kvality i pres opravdu narocny prubeh. Jejich jaro neni vubec stastne hlavne kvuli kauzam, ktere ovlivnuji klub, ale chlapci ukazali nezlomnou mentalitu a dokazali nam to ze se v lize neztrati. Vinicius dokazal skorovat poprve po svem prichodu z hostovani z portugalske ligy. Karvina na nejhorsi tym cele ligy urcite ma a porazi je.
Zobrazit dalšíMinisterstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Online reportáž
Potenciální úvodní sestavy:
FK Dukla Praha (4–2–3–1): Bačkovský – Unušić, Kozma, M. Traoré, Pourzitidis – Tijani, M. Čermák – Kreiker, Gilbert, Penxa – Milla.
Nebudou hrát: Cissé, Kadák (oba zranění).
MFK Karviná (4–2–3–1): Lapeš – Boháč, Skyba, S. Camara, Fleišman – Křišťan, A. Traoré – Kačor, Samko, Ayaosi – Vinicius.
Nebudou hrát: Šigut (trest), Štorman (zranění).Nejistý start: Neuman, Labík (oba zranění).
DNEŠNÍ DELEGACE
Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován Ondřej Pechanec, pro kterého to bude deváté odpískané klání v Chance lize v této sezóně. Na stranách mu budou asistovat Matěj Vlček a Michal Volf, zatímco u videa bude situaci jistit Michael Kvítek.
Hlavní rozhodčí: Ondřej Pechanec.
Asistenti: Matěj Vlček, Michal Volf.
Čtvrtý rozhodčí: Adam Trska.
VAR: Michael Kvítek. AVAR: Dalibor Černý.
HISTORICKÁ VZÁJEMNÁ BILANCE
Domácí mají svým soupeřům co vracet, jejich poslední výhra nad Slezany je totiž pořádně vousatá: datuje se totiž až do března 2019. Od té doby si proti nim připsali jen dvě remízy a čtyři porážky, přičemž v ani jedné z bitev jim nevstřelili gól. Úspěšní nebyli ani v červenci v Ráji, kde je zlomily trefy Singateha a Šiguta.
Poslední tři vzájemné zápasy
19. 7. 2025 (ChL): Karviná – Dukla Praha 2:0
12. 3. 2025 (ChL): Dukla Praha – Karviná 0:0
1. 9. 2024 (ChL): Karviná – Dukla Praha 0:0
Celková historická bilance: 6 – 5 – 8.
MFK KARVINÁ (8. místo)
28 Z, 11–3–14, 41:47 (-6), 36 bodů
Klub, jenž sezónu dohrává ve stínu korupční aféry, se v neděli poprvé od jejího propuknutí představil doma. Návrat do Ráje byl pro svěřence kouče Jarolíma povedený: Liberec sice šel už po třech minutách do vedení, Vinicius ale obstaral rychlou odpověď a po vyloučení Diakitého obrat dokonali Traoré a Kačor.
Příznivý výsledek do karvinské kabiny navál velmi potřebnou dávku pozitivity. Dění v zákulisí totiž výkony Karviné na hřišti z velké míry zastiňuje. „Fotbal je to jediné, co můžeme ovlivnit,“ nechal se po výhře nad Slovanem slyšet trenér MFK. „Máme o co hrát, takže se snažíme myslet na tohle, i když doba je nejistá.“
Nyní se ale on a jeho hráči musí plně soustředit na duel na Julisce, který pro ně zároveň bude generálkou na úterý. V ten den je totiž čeká domácí semifinále MOL Cupu, v němž se představí proti ostravskému Baníku. Naladí se na nadcházející důležité derby vítězstvím?
Poslední výsledky Karviné
12. 4. (ChL): Karviná – Slovan Liberec 3:1
5. 4. (ChL): Sparta Praha – Karviná 2:0
15. 3. (ChL): Sigma Olomouc – Karviná 2:2
Nejlepší střelci Karviné (v ChL)
Emmanuel AYAOSI – 27 Z, 6 branek
Rok STORMAN – 27 Z, 5 branek
Denny SAMKO – 28 Z, 4 branky
FK DUKLA PRAHA (16. místo)
28 Z, 3–11–14, 17:39 (-22), 20 bodů
Dukla se v minulém kole vydala do nedaleké Boleslavi, odkud se zpět domů nevrátila s prázdnou. Remíza 1:1 pro ni znamenala zisk cenného bodu, ale nutno podotknout, že na dosah měla všechny tři. V prvním poločase ji totiž poslal do vedení Kreiker, na jehož první sezónní trefu soupeři odpověděli až v závěru.
„Vzhledem k tomu, v jaké jsme situaci, jsme z toho spíš zklamaní,“ hodnotil na tiskovce po utkání zadák Daniel Kozma. Velmi podobně se vyjadřoval také samotný lodivod Pavel Šustr, který nicméně nehodlal popustit uzdu pesimismu: „Já ten výsledek beru, zase jsme se o kousek přiblížili těm celkům, které stojí před námi.“
Řeč byla hlavně o Slovácku s Baníkem, na které Pražané ztrácí už jen tři, respektive dva body. Pokud by se jim tedy podařilo dnes odpoledne Karvinou skalpovat, mohli by vzhledem k lepší vzájemné bilanci s prvním jmenovaným týmem vystřelit až na čtrnáctou pozici. Uvidíme, zdali zvládnou na výkon v Bolce navázat.
Poslední výsledky Dukly
12. 4. (ChL): Ml. Boleslav – Dukla Praha 1:1
4. 4. (ChL): Dukla Praha – Pardubice 0:2
27. 3. (přát.): Vlašim – Dukla Praha 0:1
Nejlepší střelci Dukly (v ChL)
Marcel ČERMÁK – 27 Z, 4 branky
Zlatan ŠEHOVIĆ – 21 Z, 2 branky
Michal KROUPA – 9 Z, 2 branky
Krásnou sobotu u sledování Chance ligy! Předposlední hrací víkend základní části nám nabídne mimo jiné i duel na Julisce mezi Duklou a Karvinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Postranní panel
Reklama