Hlavní obsah

Český parkurový tým skončil v Praze v Poháru národů druhý až po rozeskakování

17. 6. 2022 17:30

Českému parkurovému týmu v Praze těsně unikla obhajoba loňského vítězství v Poháru národů. Družstvo ve složení Vladimír Tretera, Filip Doležal, Anna Kellnerová a Aleš Opatrný prohrálo ve Velké Chuchli na Prague Cupu až v rozeskakování s Nizozemskem. Třetí místo v olympijské disciplíně obsadili ve třetím ročníku mezinárodních závodů kategorie CSIO3* Švédové.

Foto: Josef Malinovský

Aleš Opatrný v Chuchli. Ilustrační foto. Foto: Josef Malinovský

Článek

Čeští jezdci postoupili z prvního kola, v němž tým škrtal výkon Kellnerové s klisnou Catch Me If You Can, na děleném druhém místě za suverénním Německem. Ve druhém kole předvedli Tretera a Kellnerová čisté jízdy. Závěrečný parkur Aleše Opatrného pak ovlivnilo poškození podkovy jeho koně Forewer. Domácí museli jako třetí jízdu započítat Doležalův výkon s osmi trestnými body a s celkovou bilancí 12 bodů z obou kol šli do rozeskakování o vítězství s Nizozemskem.

Nizozemský reprezentant Patrick Lemmen zvládl úvodní jízdu v rozeskakování čistě a dostal soupeře pod tlak. Kellnerová, kterou do rozhodujícího duelu nominoval domácí tým, se dlouho držela, ale na předposlední překážce chybovala.

Německo po suverénním prvním kole ve druhém výrazně chybovalo a propadlo se na čtvrté místo.

Reklama

Sdílejte článek