Janošíková získala na Světových hrách v orientačním běhu stříbro, Křivda bronz

Další dvě medaile pro českou výpravu na Světových hrách v americkém Birminghamu získali orientační běžci. Tereza Janošíková vybojovala ve sprintu stříbro a Tomáš Křivda bronz. Čeští reprezentanti mají na hrách neolympijských sportů na kontě už šest cenných kovů.

Ilustrační foto

Janošíková nestačila jen na suverénní Švýcarku Simonu Aebersoldovou. Devítinásobná juniorská mistryně světa zvítězila s náskokem 26 sekund. Dvaadvacetiletá rodačka z Olomouce, která má ze světových juniorských šampionátů tři stříbra, se postarala o dosud největší úspěch českých orientačních běžců na Světových hrách. Vylepšila bronz Vojtěcha Krále z Vratislavi 2017 a stejný výsledek sprintové štafety z Duisburgu 2005.

Na tato třetí místa dnes navázal Křivda, kterého porazili jen vítězný Novozélanďan Tim Robertson a Švéd Martin Regborn. Od prvního místa dělilo třiadvacetiletého českého reprezentanta 12 sekund, od stříbra tři sekundy. Třetí příčku vybojoval Křivda o sekundu před Švýcarem Matthiasem Kyburzem.

V sobotu čeká orientační běžce krátká trať.