Hlavní obsah

Kaiserwalzer s Matuským vyhráli čtvrtou kvalifikaci na Velkou pardubickou

4. 9. 2021 16:34

Tmavý hnědák Kaiserwalzer s žokejem Lukášem Matuským vyhráli čtvrtou závěrečnou kvalifikaci na 131. Velkou pardubickou. V šestičlenném poli v závěru dostihu na 5800 metrů porazil předloňského vítěze pardubické Theophilose.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Tmavý hnědák Kaiserwalzer s žokejem Lukášem Matuským v průběhu 4. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Článek

Dostih odtáhl Theophilos s žokejem Josefem Bartošem. V cílové rovince se na ně dotáhli na Slovensku trénovaný Kaiserwalzer s Matuským a porazili je o dvě délky.

"Snažil jsem se mu vyhovět, aby ho dostih bavil. Bylo to rozjeté v tréninkovém tempu, Pepča (Bartoš) to super vedl a v koncovce prokázal nejlepší finiš," řekl Matuský v České televizi. Slovák Matuský by měl ve Velké pardubické sedlat Hegnuse, s kterým loni slavný dostih vyhrál.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Tmavý hnědák Kaiserwalzer s žokejem Lukášem Matuským v rámci 4. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Jedenáctiletý Theophilos absolvoval letos kvalifikaci podruhé. V té první v květnu doběhl mezi čtrnácti soupeři pátý. V menším poli se s ním Bartoš krátce po startu posunul do čela. "Nechtěl jsem riskovat, že někde zůstaneme. Jel na osmdesát procent a všechno bylo v pohodě, Není až takový bojovník ve finiši, zvlášť když nejsou ještě plný tribuny. Ale až to uslyší, tak pojede," věří Bartoš.

Podmínky pro start ve 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou splnilo třicet koní. Dostih i s upraveným Taxisovým příkopem, který letos prošel rekonstrukcí, se uskuteční tradičně druhou říjnovou neděli - letos 10. října.

Dostihový mítink v Pardubicích:
Čtvrtá kvalifikace na Velkou pardubickou (5800 m, pětiletí a starší koně; dotace 200.000 Kč):
1. Kaiserwalzer (ž. Matuský, tr. Brečka, stáj DS Millennium), 2. Theophilos, 3. Mahe King
Čas: 7:37,84.
Výrok: jistě 2 - 3 1/2 - daleko.
Další dostihy:
I. Giorgione (ž. Bartoš) - Jacqueline - Ragtime
II. No Time To Lose (ž. Velek) - Medic - Chrystal Cross
III. Chelmsford (ž. Bartoš) - Player - Zataro
IV. Sacamiro (ž. Odložil) - Del Rey - Apple's Kamikaze
VI. Kornelia (Kocman) - Godfrey - Christiano
VII. Bob Heart (ž. Kratochvíl) - Charismatic - Mizuri
VIII. Maková Panenka (ž. Odložil) - Yahk - Argano

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?