Hlavní obsah

Adamovská je vicemistryní Evropy v lezení na obtížnost

25. 11. 2020 17:57

Eliška Adamovská je vicemistryní Evropy v lezení na obtížnost. Devatenáctiletá závodnice se postarala o nejlepší výsledek českých žen na kontinentálním šampionátu v historii. Ve finále v Moskvě se dnes dostala stejně vysoko jako vítězná Ruska Viktorija Meškovová, ale byla o 33 sekund pomalejší. Další česká reprezentantka Markéta Janošová uzavřela finálovou osmičku.

Foto: Monika Brkalová

Eliška Adamovská v akci.Foto: Monika Brkalová

Článek

Čtvrtá dívka loňského juniorského MS Adamovská je teprve druhou českou ženou, která získala na ME ve sportovním lezení medaili. Před ní na stupně vítězů vystoupila jen Věra Kotasová-Kostruhová, která byla v roce 2002 bronzová v boulderingu.

Adamovská a Meškovová byly jediné, které zdolaly obě kvalifikační i dopolední semifinálovou cestu. Ve finále skončily těsně pod vrcholem, poslední přeskok nezvládly. Meškovová byla o půl minuty rychlejší a k titulu z boulderingu přidala druhé zlato z ME, které mohou v hale navzdory koronaviru přímo sledovat i diváci. Bronzová Britka Molly Thompsonová-Smithová vystoupala o pět chytů níže.

Navzdory absenci obhájce titulu Adama Ondry mělo Česko zastoupení i v mužském finále. Martin Stráník obsadil šestou příčku. Zvítězil loňský bronzový medailista Sascha Lehmann ze Švýcarska.

Ve čtvrtek je na mistrovství Evropy v Moskvě volný den. V pátek se uskuteční kvalifikace kombinace a v sobotu její finále. V olympijském formátu se rozhodne o posledních evropských účastnících her v Tokiu. K dispozici je po jednom místě v každé kategorii.

Reklama

Související témata: