Hlavní obsah

Březinová útočí na svůj nejlepší výsledek

23. 1. 2019 14:59

Krasobruslařka Eliška Březinová je na mistrovství Evropy po krátkém programu dvanáctá a útočí na své maximum, kterým je právě dvanácté místo z loňského roku. Od elitní desítky na šampionátu v Minsku českou krasobruslařku dělí 2,21 bodu. Díky bezchybnému krátkému programu vede olympijská vítězka Alina Zagitovová. Jamesová a Cipres po krátkém programu sportovních dvojic útočí na svůj první titul. Vedou před obhájci Tarasovovou a Morozovem.

Foto: Sergei Grits, ČTK/AP

Eliška Březinová při krátkém programu v Minsku. Foto: Sergei Grits, ČTK/AP

Článek

Březinová lehce ztratila ubráním jedné otáčky v kombinaci, za trojitým toeloopem skočila jen dvojitý místo plánovaného trojitého. Předvedla ale solidní výkon, za který získala 55,85 bodu, což je její nejlepší známka v sezoně. "Byla to čistá jízda, ale jeli jsme na 3 - 3, které bohužel nevyšlo. Protože jsem u toho prvního nestála ideálně ve výjezdu, tak jsem se rozhodla, že radši udělám dvojitého, než abych tam udělala bůhvíco," uvedla Březinová na svazovém facebooku.

Čistou jízdou Březinová potěšila i své trenéry. "Samozřejmě jsme spokojení, jak to zajela. Vypadala krásně na tom ledě," poznamenal na instagramu někdejší bronzový olympijský medailista Jozef Sabovčík, který se od letoška podílí na přípravě nejlepší české krasobruslařky společně s jejím otcem Rudolfem Březinou.

Foto: Sergei Grits, ČTK/AP

Eliška Březinová si v krátkém programu v Minsku zajistila pozici těsně za elitní desítkou.Foto: Sergei Grits, ČTK/AP

Obhájkyně evropského titulu Zagitovová zvládla kompletní krátký program včetně obtížné kombinace lutzu s trojitým rittbergerem bez výraznějšího zaváhání, ale známkou rovných 75 bodů zaostala o více než pět bodů za svým sezonním maximem. Před krajankou Sofií Samodurovovou, jež si při debutu na ME vylepšila osobní rekord, má náskok pouhých 2,12 bodu. Rozhodne se tak ve volné jízdě, která se na loňském na MS i na předvánočním ruském šampionátu Zagitovové nevydařila.

Dnes selhala další ruská favoritka Stanislava Konstantinovová, jež je po dvou hrubých chybách v krátkém programu až jedenáctá těsně před Březinovovu. Ztrácí téměř devět bodů na třetí Alexii Paganiniovou ze Švýcarska, která byla loni při debutu na ME sedmá. Za Paganiniovou jsou v těsném odstupu seřazeny další uchazečky o medaili - Finka Viveca Lindforsová, Slovenka Nicole Rajičová a Francouzka Laurine Lecavalierová.

Rozhodne se ve volných jízdách, které krasobruslařky čekají v pátek.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Minsku:
Ženy - krátký program:
1. Zagitovová 75,00
2. Samodurovová (obě Rus.) 72,88
3. Paganiniová (Švýc.) 65,64
4. Lindforsová (Fin.) 65,61
5. Rajičová (SR) 64,08
6. Lecavalierová (Fr.) 63,29
...
12. Březinová (ČR) 55,85
Sportovní dvojice - krátký program
1. Jamesová, Cipres (Fr.) 76,55
2. Tarasovová, Morozov (Rus.) 73,90
3. Della Monicaová, Guarise (It.) 73,70
4. Bojkovová, Kozlovskij 72,58
5. Pavljučenkovová, Chodykin (všichni Rus.) 65,89
6. Haseová, Seegert (Něm.) 60,08

Reklama

Sdílejte článek