Hlavní obsah

Nejlepším handicapovaným sportovcem byl vyhlášen plavec Petráček

21. 2. 2017 16:39

Plavec Arnošt Petráček se podle očekávání stal nejlepším handicapovaným sportovcem České republiky za rok 2016. Paralympijský vítěz z Ria de Janeiro převzal cenu pro vítěze ankety v Praze. Na pomyslných stupních vítězů jej doplnili druhý lukostřelec David Drahonínský a třetí plavkyně Běla Třebínová.

Foto: Michael Polák, Právo

Zlatý paralympijský plavec z Ria Arnošt Petráček se zlatým judistou Lukášem Krpálkem.Foto: Michael Polák, Právo

Článek

"Ocenění považuji za poděkování od lidí, kteří anketu pořádají a hlasují v ní, za to, jak úspěšně jsme reprezentovali," řekl Petráček, jenž si stále užívá pět měsíců starý triumf.

"Medaile mě nakopla a sport mě teď ještě baví více a více. Zjistil jsem, že bez tréninků nemůžu být. Nějaký odpočinek mám za sebou, ale teď už naplno trénuji," dodal pro ČTK a Český rozhlas.

Hned třikrát byl v pražském Top hotelu oceněn Drahonínský, jenž s Šárkou Musilovou získal cenu pro nejlepší kolektiv a sám byl poté vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem Prahy. Musilová se poté stala společně s cyklistou Patrikem Jahodou objevem roku.

Oproti předešlým rokům tentokrát nebyl žádný sportovec uveden do Síně slávy. Čtyřnásobný paralympijský vítěz v plavání Martin Kovář totiž tuto poctu odmítl kvůli sporům mezi Českým svazem tělesně postižených sportovců a Českým paralympijským výborem.

Ocenění získali vedle pohárů i finanční odměny, Petráček navíc dostal na rok k dispozici speciálně upravený vůz Škoda Octavia combi.

Anketa o nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2016:
1. Arnošt Petráček (plavání)
2. David Drahonínský (lukostřelba)
3. Běla Třebínová (plavání)
4. Jiří Suchánek (stolní tenis)
5. Eva Berná (atletika)
6. Ivo Koblasa (cyklistika)
7. Jan Povýšil (plavání)
8. Vladimír Hlaváč (plavání)
9. Radim Běleš (atletika)
10. Ondřej Sedliský (tenis).
Kolektiv roku:
Šárka Musilová, David Drahonínský (lukostřelba).
Junioři roku:
Patrik Jahoda (cyklistika) a Vendula Dušková (plavání).
Objevy roku:
Patrik Jahoda (cyklistika) a Šárka Musilová (lukostřelba).
Trenéři roku (bez pořadí):
Alexandra Müller (plavání), Jiří Filip (plavání), Petr Budínský (plavání), Josef Procházka (orientační běh), Vladimír Brada (lukostřelba), Milan Jašek (stolní tenis).

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?