Hlavní obsah

Pětibojař Svěchota vylepšil v Sofii pátým místem letošní české maximum v SP

18. 4. 2021 18:51

Ondřej Svěchota obsadil na Světovém poháru v moderním pětiboji v Sofii páté místo. Osmadvacetiletý reprezentant vylepšil o dvě pozice letošní české maximum v seriálu, které před týdnem vytvořil Martin Vlach, a zároveň vybojoval i jasně nejlepší výsledek v kariéře. Dosud byl pouze třicátý v roce 2015 v Káhiře, což byla dosud také v SP jeho jediná finálová účast.

Foto: Filip Komorous

Ilustrační foto.

Článek

"Od rána se pro mě závod vyvíjel nad očekávání dobře. V bazénu jsem si vyrovnal osobní rekord. Šerm 24-11 a dělené druhé místo, to je pro mě neuvěřitelný," řekl Svěchota v nahrávce pro média. Obavy měl z parkúru v hlubokém blátě, ale vylosoval si dobrého koně. "Sedli jsme si, zajeli jsme to čistě za plnej počet bodů," pochvaloval si. V závěrečné kombinaci běhu a střelby se pohyboval v první šestce a v jednu chvíli byl i čtvrtý, ale doplatil na pád na poslední obrátce.

Marek Grycz doběhl osmnáctý, hned za ním skončil Jan Kuf. Závod vyhrál britský vicemistr světa Joseph Choong, na dalších místech následovali v prohozeném pořadí oproti minulému týdnu Bělorus Ilja Palazkov a Maďar Róbert Kasza.

Svěchotu porazil ještě další maďarský pětibojař Bence Kardon, který využil pád českého reprezentanta. "Už jsem neměl síly ho předběhnout zpátky. Ale za mě velká spokojenost a životní výsledek," dodal spokojený Svěchota.

SP v moderním pětiboji v Sofii:
Muži:
1. Choong (Brit.) 1435
2. Palazkov (Běl.) 1427
3. Kasza (Maď.) 1419
...
5. Svěchota 1414
18. Grycz 1379
19. Kuf (všichni ČR) 1375

Reklama