Sdruženář Portyk skončil na Světovém poháru v Trondheimu dvacátý

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko): 1. J. M. Riiber 25:03,7, 2. Krog (oba Nor.) -4,5, 3. Denifl (Rak.) -24,1, 4. A. Watabe (Jap.) -47,9, 5. Geiger (Něm.) -1:00,8, 6. Björnstad (Nor.) -1:04,6, ...20. Portyk -2:13,9, Vytrval a Pažout (všichni ČR) neodstartovali do běžecké části.

Tomáš Portyk při skokanské části závodu (ilustrační foto)

Trondheim (Norsko) 26. ledna (ČTK) - Sdruženář Tomáš Portyk skončil na Světovém poháru v Trondheimu dvacátý a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezoně. Posedmé v tomto ročníku zvítězil vedoucí muž seriálu Nor Jarl Magnus Riiber.

Portyk byl po skoku na 23. místě a v běhu na 10 kilometrů dokázal svou pozici mírně vylepšit. Lépe si bývalý juniorský mistr světa vedl jen v úvodním závodu ve finské Ruce, kde vybojoval čtvrtou příčku.

Riiber zvítězil o 4,5 sekundy před krajanem Magnusem Krogem. Třetí skončil osmatřicetiletý Rakušan Wilhelm Denifl, který vyhrál skokanskou část a do běhu nastupoval s náskokem 36 sekund na průběžně čtvrtého Riibera.

V celkovém pořadí SP vede Riiber před Němcem Johannesem Rydzekem, který byl dnes jedenáctý, již o 286 bodů.