Skvělé bitvy o Evropu, Francie a Wales drží neporazitelnost

Ragbyové lahůdky na požádání. Druhé kolo Six Nations nabídlo dvě mimořádné bitvy a ukázalo, že tak vyrovnané už tradiční Mistrovství šesti národů dlouho nebylo. Wales zvítězil ve Skotsku o jediný bod, hrálo se v úžasném tempu nahoru dolů. Francie po deseti letech vyhrála v Dublinu, rovněž její duel v Irsku byl spektakulární. Anglie si podle předpokladů poradila s Itálií. O první místo v tabulce se dělí Wales s Francií, jako jediné týmy si drží neporazitelnost.

Nic ti nedám! Zleva Skot Chris Harris a Taulupe Faletau z Walesu.

Bitva, jaká se jen tak nevidí. Skotsko v prvním kole senzačně nachytalo obhájce titulu Anglii, doma však padlo. O jediný bod, Velšané zvítězili 25:24.

Stadion Murrayfield v Edinburghu byl dějištěm velkého dramatu. Dva favorité celého turnaje šli až na dřeň. Skotové položili dvě pětky a poločas vyhráli 17:8. Jenže Wales po přestávce skóre otočil, pomohlo mu také Fagersonovo vyloučení za nečistou skládku.

Podobně urputná bitva se odehrála v Dublinu. Irové byli kousek od cenného vítězství, ale Francouzi ubránili výhru 15:13.

Jako klíčová se ukázala pasáž z prvního poločasu, kdy Les Bleus během desetiminutového oslabení položili pětku, otočili skóre a vybudovali si rozhodující náskok.

Pokažený dojem si po vstupní porážce napravila Anglie. Doma zdolala Itálii bezpečně 41:18.

Ve 3. kole jsou na programu zápasy Itálie - Irsko, Wales - Anglie a Francie - Skotsko. Udrží i po nich oba lídři neporazitelnost?