Hlavní obsah

Triatlonista Volár skončil na SP ve Varech patnáctý, mezi ženami z českého tria dokončila jediná

12. 9. 2021 13:29Aktualizováno 12. 9. 2021 17:21

Triatlonista Jan Volár obsadil v neděli na Světovém poháru v Karlových Varech 15. místo. Zvítězil Němec Lasse Nygaard-Priester, který dosáhl životního úspěchu. Další český reprezentant Radim Grebík skončil devatenáctý. Závod triatlonistek vyhrála Švýcarka Julie Derronová. Z českého tria dokončila jen Alžběta Hrušková.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Jan Volár (vlevo) finišuje na 15. místě ve Světovém poháru v Karlových Varech.Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Článek

Volár ztratil na Nygaarda-Priestera, který startoval ve Světovém poháru teprve podruhé, dvě minuty a šest sekund. Český závodník si spravil chuť po minulých letech, kdy se mu na náročné trati v Karlových Varech nedařilo.

"Mám přes 80 kilogramů, takže tady do toho kopce to nebylo úplně jednoduchý. Dneska jsem jel dobře. Je to tady pro mě slušný výsledek poprvé od roku 2015, kdy to byl ještě Evropský pohár. Snad už dokážu závodit i tady," řekl Volár České televizi.

Devatenáctiletý Grebík byl v cíli o jedenáct sekund později. "Zdravotně jsem běh moc nezvládl, ale jsem spokojený s tím, co jsem předvedl," uvedl.

Českým triatlonistkám se domácí závod nevydařil. Dlouhodobá tuzemská jednička Vendula Frintová, která v Karlových Varech zvítězila v letech 2018 a 2019, kvůli zdravotním potížím nestartovala. Další olympionička Petra Kuříková, která byla předloni v lázeňském městě čtvrtá, odstoupila v cyklistické části kvůli bolestem hlavy. Tereza Zimovjanová skončila po pádu, při němž poničila kolo.

"Trošku jsem nevychytala zatáčku. Jela jsem moc rychle z kopce a nedotočila jsem to. Rozsekala jsem se na obrubníku. Mám prasklé přední kolo, takže jsem nemohla pokračovat, i když jsem chtěla," uvedla Zimovjanová, která měla závod dobře rozjetý. "Byla bych teď v přední skupině. Je to taková blbost, co se stane jednou za rok. Jsem ráda, že to není nic horšího. Mám odřený zadek a kotník, v rámci možností jsem docela v pořádku," řekla česká triatlonistka.

l.

Závody SP v triatlonu v Karlových Varech
Muži:
1. Nygaard-Priester (Něm.)1:53:31
2. Sheldon (Brit.)-33
3. Lehmann (Maď.)-40
...15. Volár (ČR)-2:06
19. Grebík (ČR)-2:17
29. Martin (ČR)-4:39
Ženy:
1. Derronová (Švýc.) 2:06:56
2. Uedaová (Jap.) -24
3. Seregniová (It.) -35
...33. Hrušková (ČR) -14:20.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.