Video zatrhlo ragbyový brexit, Wales je opět na prahu grandslamové slávy

Věčná škoda, že stadiony i nadále zejí prázdnotou. Čtvrté kolo Six Nations naservírovalo další dvě skvělé bitvy, které vyvrcholily až v posledních minutách. Ragbisté Anglie pro tentokrát odmítli brexit a připravili Francii první porážku v letošním ročníku tradičního Mistrovství šesti národů. Irsko díky kopu v závěru ovládlo bitvu ve Skotsku. Jen Wales měl v Itálii snadnou práci a před závěrečným kolem směřuje k zisku Grand Slamu, za který se v ragby považuje celkové vítězství bez jediné porážky.

Angličan Anthony Watson (v bílém) a Francouz Gael Fickou.

Historie vzájemných bitev Anglie s Francií sahá až do roku 1906 a od té doby spolu oba národní týmy sehrály 108 utkání. Ostrované se radovali 60krát, 41krát Les Bleus a 7krát se zrodila remíza.

Statistika zahrnuje i sobotní duel. Kohouti vyhráli první poločas a vedli i po většinu druhé půle. Až pět minut před koncem otočila skóre Itojeho pětka, kterou muselo posvětit video. Anglie zvítězila 23:20 a v tradičním duelu nazývaném Le Crunch oplatila soupeři loňskou porážku.

Francie ovšem loni prohrála se Skotskem, v konečné tabulce měla stejně bodů jako Anglie a o celkovém triumfu Albionu rozhodlo lepší skóre.

Wales podle předpokladů zvítězil v Itálii 48:7 a jako jediný zůstává bez porážky v čele tabulky. Za týden končí šampionát ve Francii a pokud tam zvítězí, zopakuje si předloňský Grand Slam.

Právě Les Bleus, kteří si kvůli karanténě odložili zápas se Skotskem, jsou ještě stále ve hře. Musí ovšem velšského draka porazit a potom i Skoty.

V případě zisku bonusových bodů není vyloučena ani varianta, že mezi Walesem a Francií by mohlo o konečném prvenství opět rozhodovat skóre. Velšané ho zatím mají o 24 bodů lepší.

Skotové ovšem mohou být také velkou překážkou. Letos senzačně zvítězili v Anglii, potom jen o bod doma podlehli Walesu. A v neděli sehráli další nešťastný duel s Irskem. Za nerozhodného stavu ho až čtyři minuty před koncem rozhodl Sextonův tříbodový kop.