Hlavní obsah

Parkurovou Super Grand Prix v Praze vyhrál Švéd Von Eckermann

20. 11. 2021 23:18

Švéd Henrik von Eckermann na koni King Edward vyhrál parkurovou Super Grand Prix jednotlivců na Prague Playoffs. Čtvrtý muž individuálního závodu na olympijských hrách v Tokiu zajel obě kola čistě a v tom finálovém měl lepší čas než rovněž bezchybný Španěl Sergio Álvarez Moya, člen domácího týmu Prague Lions. Třetí skončil při vyvrcholení seriálu Global Champions League olympijský šampion a obhájce předloňské trofeje Brit Ben Maher s Explosionem.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Švéd Henrik von Eckermann s koněm King Edvard vyhrál parkurovou Super Grand Prix jednotlivců na Prague Playoffs.Foto: Vít Šimánek, ČTK

Článek

V prvním kole Super Grand Prix bylo pět bezchybných jezdců. Nepatřil k nim druhý zástupce pražských Lvů Belgičan Niels Bruynseels, který shodil jednu překážku a připsal si čtyři trestné body. Jednu chybu měl i ve druhém kole a obsadil osmou pozici.

Dvěma skvělými výkony se v sedle Alama blýskl Álvarez Moya, jenž na rozdíl od neúspěšného pátečního semifinále soutěže družstev v O2 areně nechyboval. Jako první si připsal druhou nulu a před posledními dvěma jezdci vedl.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Sergio Álvarez Moya ze Španělska s koněm Alamo skončil druhý na parkurové Super Grand Prix jednotlivců na Prague Playoffs.Foto: Vít Šimánek, ČTK

Nesesadil ho ani hvězdný Brit Maher, jehož Explosion zadní nohou shodil předposlední překážku. Čtyřicetiletý Von Eckermann závodící na neokovaném koni zaujal už nástupem na kolbiště, kam ze vstupní brány prošel pozadu. "Zkoušel jsem ho uklidnit, tak jsme vycouvali. Nakonec se to ukázalo jako nejlepší varianta, aby kůň zůstal klidný," vysvětlil na tiskové konferenci.

Všechny překážky po jeho jízdě zůstaly na svém místě a ve finálovém kole byl o 1,66 sekundy rychlejší než Álvarez, což při bodové shodě rozhodovalo. "Viděl jsem Explosiona. Trochu se mi ulevilo, že udělal jednu chybu, že se tam otevírá nějaká možnost pro mě. Kůň skvěle zaskákal, ještě lépe než v prvním kole," pochvaloval si.

Za triumf dostal prémii téměř 301.000 eur (přes 7,6 milionu korun). Po olympijském zlatu ze soutěže družstev, které Švédové získali v létě po 97 letech, získal velký individuální triumf. Účast v Super Grand Prix si přitom zajistil až jako poslední, když vyhrál v Šamoríně.

V neděli Prague Playoffs vyvrcholí dvoukolovým finále soutěže družstev. Prague Lions ztratili šanci na trofej za vítězství v Super Cupu sedmým místem v semifinále, které je nepustilo do finálové šestice.

Reklama

Sdílejte článek