Šachisté Nového Boru obhájili extraligový titul, soutěž ovládli podvanácté

Šachisté Nového Boru získali 12. extraligový titul. Úřadující vítězové Evropského klubového poháru obhájili triumf před druhou Lysou nad Labem a třetím Frýdkem-Místkem.

David Navara na archivním snímku.

Nový Bor si zajistil první místo už dvě kola před koncem soutěže výhrou nad Turnovem. Suveréni posledních let ztratili body pouze za porážku s Lysou nad Labem, to už ale měli jisté prvenství. Favorit soutěže, za kterého kromě nejlepších českých šachistů Davida Navary a Thai Dai Van Nguyena nastupuje i řada dalších velmistrů první stovky světového žebříčku, ovládl extraligu podvanácté z posledních 14 ročníků.

Nejúspěšnějšími hráči soutěže byli novoborští Štěpán Žilka a Jan Krejčí, kteří získali shodně 9,5 bodu z 11 partií. Sestupují dva pražské celky, OAZA a Dopravní podnik.