Velká pardubická 2023: Výsledky 133. ročníku

Již ve svém 133. ročníku se letos představil nejslavnější tuzemský dostihový závod Velká pardubická steeplechase. Z jezdecké špičky, která se sjela pardubického závodiště v tradičním termínu druhé říjnové neděle, se z triumfu radoval favorizovaný Sacamiro s jezdcem Janem Faltejskem. Podrobnosti o jednom z nejtěžších závodů starého kontinentu najdete na Sport.cz.

Sacamiro a Jan Faltejsek finišují na prvním místě ve Velké pardubické 2023.

Desetiletý hnědák Sacamiro, jenž patří do stáje Evy Petříkové, vylepšil své loňské třetí místo, když porazil předloňského vítěze „Pardubické“ Talenta. Na třetí pozici nakonec doběhl Star, který přitom až do poslední překážky vedl.

Kompletní trať dokončilo jen osm koní z 18 startujících, téměř polovina z nichž skončila na nepopulárním a obávaném Taxisově příkopu. Kontroverzní překážka zhasila naděje i obhájce loňského triumfu Mr Spexe.

5.17KaiserwalzerJaroslav MyškaJaroslav Brečka
6.4Lodgian WhistleOndřej VelekJosef Váňa st.
7.6Dulcar de SivolaJosef BorčVendula Jirčáková
8.1Jet FighterSean F. O'KeeffePeter Maher

Program Velké pardubické 2023

Za označením Velká pardubická se skrývá několik závodů, které jsou pro fanoušky jezdectví připraveny v průběhu celého víkendu 7. a 8. října. Samotným vrcholem je pak „133. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou“, jejíž start byl naplánován na 16. hodinu.

Startovní listina

Na startovní listině se nacházelo nakonec 18 z 21 přihlášených koní. Těm byla 27. září vylosována pořadová čísla. Obhájce titulu Mr Spex získal „nešťastnou“ třináctku.

Elitního závodu se mohou účastnit jen ti nejlepší z nejlepších. Nutné je proto zdolat kvalifikační podmínky nebo vyhrát předchozí ročník. Kůň se na prestižní akci může kvalifikovat pomocí čtyř dostihů, které se konají mezi měsíci květnem a září. Stejně tak je možné podmínky splnit díky závodům Crystal Cup, steeplechase a steeplechase cross country, které měří nejméně 4800 m a konají se v Irsku, Anglii, Francii nebo Itálii.

Vstupenky na Velkou pardubickou

Nejslavnější z českých dostihových závodů nabízí skvělou podívanou a je nevšedním zážitkem, jak pro zaryté fanoušky jezdeckého sportu, tak pro širokou veřejnost.

Cena vstupenek začíná na přívětivé částce 400 Kč, snížené vstupné 200 Kč je připraveno pro studenty a seniory. Výhodný je pak rodinný balíček pro 2 dospělé a až 3 děti v hodnotě 1100 Kč. Oproti tomu lístky do nejlepších sektorů, které kromě exkluzivních míst nabízejí také catering, stojí 4500 Kč.

Kde sledovat Velkou pardubickou

Již tradičním zprostředkovatelem přímého přenosu z Velké pardubické je Česká televize díky svému programu na ČT Sport. Dílčí přenosy také nabízejí jednotlivé sázkové kanceláře, obvykle je však sledování online streamu podmíněno registrací či vsazením minimální částky.