Česko - Itálie 3:4 PPČeští hokejisté prohráli na paralympijských hrách v Pekingu s Itálií

Čeští hokejisté prohráli na paralympijských hrách v Pekingu s Itálií 3:4 v prodloužení a stejně jako před čtyřmi lety obsadili šesté místo. V dramatickém utkání o pátou příčku se Češi v poslední minutě základní hrací doby ujali díky gólu Michala Geiera vedení, avšak Italové při hře bez brankáře 12 sekund před koncem vyrovnali a ve druhé minutě prodloužení rozhodl Christoph Depaoli.

Čeští parahokejisté na Itálii nestačili

Po bezgólové úvodní třetině šli v prostřední části do vedení Italové. Češi po gólech Alexe Ohara a Miroslava Novotného skóre obrátili, ale Gianluigi Rosa svou druhou brankou v utkání vyrovnal.

Krátce před koncem poslal český tým znovu do vedení čtvrtou trefou na turnaji Geier, Italové však znovu srovnali a v prodloužení oplatili Čechům porážku 0:5 ze základní skupiny.

Parahokejisté při své čtvrté účasti na hrách podruhé za sebou obsadili šesté místo. Ve Vancouveru 2010 a Soči 2014 skončili o jednu příčku výš.