Alcaraz - Vavassori 7:6, 6:1Alcaraz míří na antuce v Buenos Aires za obhajobou titulu

Španělský favorit Carlos Alcaraz míří na antuce v Buenos Aires za obhajobou titulu. Druhý tenista světového žebříčku po dlouho vyrovnaném čtvrtfinále zlomil Itala Andreu Vavassoriho v tie-breaku prvního setu a dvě vítězství ho dělí od další trofeje. Po výhře nad Vavassorim 7:6, 6:1 vyzve chilského soupeře Nicoláse Jarryho.

Španělský tenista Carlos Alcaraz oslavuje postup do semifinále turnaje v Buenos Aires

„V prvním setu hrál výborně. Měl jsem problém vracet mu podání, zvlášť v těžkých podmínkách s větrem. Pak šla jeho úroveň dolů, já hrál lépe a využil své šance,“ zhodnotil Alcaraz duel s Vavassorim. První set trval hodinu a dvacetiletý Španěl ho ukončil výhrou 7:1 v tie-breaku, v němž získal prvních šest bodů.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí Argentinci Federico Coria a Facundo Díaz Acosta.

Tenisový turnaj mužů v Buenos Aires (antuka, dotace 728 185 dolarů)