Alcaraz - Sinner 1:6, 6:3, 6:2Alcaraz v Indian Wells zastavil Sinnera a zahraje si o titul s Medveděvem

Španělský tenista Carlos Alcaraz na turnaji série Masters v Indian Wells ukončil letošní neporazitelnost Itala Jannika Sinnera a po výhře 1:6, 6:3 a 6:2 udržel šanci na obhajobu titulu. Zahraje si o něj ve finále stejně jako loni proti Daniilu Medveděvovi z Ruska, který zápas s domácím Tommym Paulem rovněž otočil po prohraném úvodním setu.

Španěl Carlos Alcaraz po vyřazení Jannika Sinnera z Itálie na turnaji v Indian Wells

Sinner až do souboje s Alcarazem vyhrál všech 16 zápasů v sezoně a celkem držel vítěznou sérii 19 utkání. Na „pátém grandslamu“ se ho marně snažil zastavit i Jiří Lehečka ve čtvrtfinále. Dvacetiletý Španěl však zápas přerušený kvůli dešti otočil a zároveň uhájil před Italem druhé místo ve světovém žebříčku.

„Je neuvěřitelné, že jsem to dokázal ukončit,“ připomněl Alcaraz soupeřovu vítěznou sérii. „Zápasy s Jannikem jsou vždycky výjimečné,“ dodal úřadující wimbledonský vítěz po utkání se šampionem letošního Australian Open, které v prvním setu přerušil déšť na tři hodiny.

Sinner v tu chvíli vedl 2:1 a po návratu na kurt získal další čtyři gamy. Pak ale Alcaraz změnil taktiku. Začal víc chodit na síť a ve čtvrtém gamu poprvé prolomil Italovi servis. „Změnil jsem svoji hru a ta fungovala. A hlavně jsem zůstal mentálně silný. Hlava, ta je klíčová,“ řekl Alcaraz. V rozhodující sadě proměnil další brejky ve třetí a páté hře. Celkem udělal 24 nevynucených chyb, Sinner 38.

Medveděv také semifinálový duel s Paulem otáčel a přehrál Američana 1:6, 7:6 a 6:2.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch, dotace 17,991.110 dolarů):