Hlavní obsah

Alexandrovová - Sabalenková 7:5, 6:0Alexandrovová získala v Hertogenboschi první titul na trávě, triumf překvapivě slaví i Rijthoven

12. 6. 2022 13:52

Ruská tenistka Jekatěrina Alexandrovová získala v Hertogenboschi první titul na trávě a celkově druhý v kariéře. Nejvýše nasazenou Bělorusku Arynu Sabalenkovou ve finálovém duelu dvou hráček, které kvůli válce na Ukrajině nebudu smět za dva týdny startovat ve Wimbledonu, porazila 7:5, 6:0. Tim van Rijthoven proměnil v Hertogenboschi svůj druhý start na okruhu ATP v zisk titulu. Rusa Daniila Medveděva zdolal 6:4, 6:1.

Foto: Profimedia.cz

Ruská tenistka Jekatěrina Alexandrovová Foto: Profimedia.cz

Článek

Alexandrovová proměnila v triumf hned svůj první finálový start na trávě. První vyrovnaný set získala za 50 minut, ve druhém už světovou šestku jasně přehrála a nadělila jí kanára.

Sabalenková, jež si na zeleném pažitu neúspěšně zahrála finále už v roce 2018 v Eastbourne, usilovala o jedenáctou trofej z turnajů WTA.

Van Rijthoven porazil Medveděva a má první titul

Nizozemský tenista Tim van Rijthoven završil na turnaji v Hertogenboschi životní týden a teprve druhý start na okruhu ATP proměnil v zisk titulu. Pětadvacetiletý hráč, jenž v žebříčku figuruje na 205. místě a v hlavní soutěži startoval na divokou kartu, ve finále porazil světovou dvojku Daniila Medveděva z Ruska za hodinu 6:4, 6:1.

Van Rijthoven vstoupil do finále sebevědomě a soupeři nedal mnoho šancí. Při svém podání byl s výjimkou zaváhání ve třetím gamu, kdy jedinkrát ztratil servis, suverénní. Od stavu 4:4 získal sedm her v řadě a Medveděv musel v šestém gamu druhé sady odvracet s prvním mečbolem i hrozbu kanára. Čestný bod sice získal, Van Rijthoven ale vzápětí čtvrtou čistou hrou v zápase druhou šanci ukončit finále využil.

Před startem v Hertogenboschi přitom neměl Van Rijthoven na kontě ani jednu výhru v hlavní soutěži na okruhu ATP. Při jediném dosavadním startu v roce 2016 ve Winston-Salemu prohrál po úspěšné kvalifikaci v 1. kole ve třech setech s Jiřím Veselým.

Tento týden si ale připsal řadu cenných skalpů, vedle Medveděva, jenž se v pondělí vrátí na místo světové jedničky, vyřadil v semifinále devátého hráče žebříčku Félixe Augera-Aliassimeho z Kanady či čtrnáctku Taylora Fritze z USA.

Turnaj mužů a žen v Hertogenboschi (tráva):
Ženy (dotace 251.750 dolarů):
Dvouhra - finále:
Alexandrovová (7-Rus.) - Sabalenková (1-Běl.) 7:5, 6:0.
Muži (dotace 725.540 eur):
Dvouhra - finále:
Van Rijthoven (Niz.) - Medveděv (1-Rus.) 6:4, 6:1
Čtyřhra - finále:
Koolhof, Skupski (2-Niz./Brit.) - Ebden, Purcell (4-Austr.) 4:6, 7:5, 10:6.

Reklama

Sdílejte článek
O2 TV Sport 6 : 3, 6 : 2 Kvitová - Ostapenková 6 : 3, 6 : 2 konec
20220625T13 : 30:00+0200
Kvitová vs. Ostapenková
Kvitová vs. Ostapenková
Kvitová
Ostapenková
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •